معرفی خیریه

 

از ابتدای تأسیس مؤسسه خیریه حضرت رقیه(س) شفافیت را رسم خود ساختیم.  باور داشتیم که دسترسی آسان و بی‌واسطه تمام ذیربطان به آنچه زیر این سقف در جریان است یا در مسیر حمایت از نیازمندان ومحرومیت زدایی از کشورعزیزمان، رخ می‌دهد یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی شفافیت و گردش اطلاعات در خیریه حضرت رقیه(س) است.

براین اساس شما نیکوکار گرامی در اولین رویارویی با سایت رسمی مؤسسه خیریه حضرت رقیه(س) می‌توانید همه اطلاعات لازم از تاریخچه و نحوه تأسیس تا فعالیت‌های انجام شده را دریافت کنید.

 با مطالعه طرح ها ومشاهده فعالیت های صورت گرفته در سراسر کشورآشنا شوید و در بخش سوالات متداول می توانید پاسخ های خود را جست و جو کنید.اگر هم قصد دارید در جریان آخرین اتفاق‌ها و اخباری که در خیریه می‌گذرد قرار گیرید، به «آرشیو اخبارخیریه» مراجعه کنید.

بنیاد خیریه حضرت رقیه(س) در راستای ارائه خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی در کشور در سال 1386 تاسیس و با بهره گیری از تیم جوان و مومن انقلابی تاکنون در این عرصه در حال فعالیت می باشد. این بنیاد در 14 طرح خدمات خود را با مشارکت نهادهای حمایتی و خیریه درسطح مناطق محروم کشور ارائه می نماید.

کلیه نهادهای حمایتی، نهادهای دارای مسئولیت اجتماعی، خیریه ها، مراکز نیکوکاری، گروه های جهادی و خیرین میتوانند در قالب تفاهم نامه مشترک از خدمات 14 گانه این بنیاد برای محرومین مناطق خود بهره ببرند واستفاده کنند.

واحد کارآفرینی پرنیان برای بیش از 30 نفر از بانوان سرپرست خانواده اشتغال پایدار ایجاد نموده است.محصولات تولید این واحد شامل پک های جشن تکلیف، پک های سرویس خواب و دیگر خدمات می باشد. واحدکارآفرینی آماده همکاری و ارائه خدمات به ارگان ها و فروشگاه ها می باشد.

صندوق قرض الحسنه حضرت رقیه(س) با هدف ارائه وام قرض الحسنه به نوعروسان نیازمند جهیزیه و ودیعه مسکن و امور درمانی ایجاد و فعالیت می نماید.در این صندوق وام قرض الحسنه بدون سود و کارمزد با شرایط اسان به مراجعین پرداخت و تضامین دریافت می گردد.صندوق قرض الحسنه آمادگی دارد با بانک ها و صندوق های قرض الحسنه همکاری و مشارکت نماید.

تیم خیریه حضرت رقیه(س)